RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

Auto Nikko Vaporizr

Ježíšek synovi nadělil rc autíčko od firmy Nikko Vaporizr. Je to velmi zajímavý výrobek. Velmi kompaktní a vypadá, že i něco vydrží. Plasty jsou opravdu odolné a to i v zimě. Zajímavostí je, že toto autíčko umí i plavat a je ve vodě celkem dobře ovladatelné.

Pořizovací cena byla asi 1200,- a v balení bylo vše potřebné v provozu autíčka. Ovladač s 9V baterií, vlastní autíčko, pohonná baterie Ni-MH 6V 700 mAh a nabíječ. Nabíjení s dodaným nabíječem trvá asi 5h. Baterie vydrží nečekaně dlouho, asi jsme ji nijak nepřetěžovali. Za dvacet minut ježdění jsme ji nevybili. Zkoušel jsem ji nabíjet na nabíječce Schulze 6-330, abych zjistil kolik se dostane do baterek. Jeden cyklus vybít a nabít, v baterii se octlo 780 mAh. Další ježdění bude venku, ale až bude tepleji.

Zajímavostí je způsob ovládání autíčka. Je to jako tank. Kola se nevytáčejí, jsou napevno. Zatáčí se rozdílem rychlostí otáčení pravých a levých kol. Lze otáčet koly i proti sobě (levou proti pravé straně) a pak se auto otáčí na místě jako "káča". Tento způsob zatáčení je výhodný ve vodě, kde auto je poměrně obratné.

Vaporizr plave
Vaporizr plave
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...
Vaporizr ve sně...

Nikko Vaporizer 2.1.2013
(0:15min 0,8MB)