RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

Autosalón Brno 2013

Byli jsme i na autosalónu v Brně, který se pořádal ve dnech 4.4 - 8.4.2013. Na tuto akci jsem chodil jako mladý kluk, ještě když jsem bydlel v Brně. Byla to velká akce, která zabrala celý areál BVV. No kdysi to byla velká akce. Dnes je to jeden pavilon pro Autosalón a jeden pro Motorsport.

Mám z toho všeho smíšené pocity. Nějak mi připadá, jako by to všechno upadalo. Lidé zájem mají, návštěvnost je veliká, ale výstavy asi takový zájem už ne. Jeden pavilon P pro celý autosalon je dle mého mínění málo. Ano ještě pavilon F kde byly také auta (Motorsport). Několik doprovodných akcí - testovací jízdy, simulátor F1 Renault, ježdění pro děti na elektro motokárách a další.

Mezi vystavovateli mě zaujala česká firma Blata výrobce minibike pro dospělé i děti. Velmi pěkné zpracování malých strojů bylo na první pohled patrné. Čisté sváry, pěkné odlitky a vše sedělo jak má. Syn byl z těchto motorek zcela unešen. Asi budeme mít jednu doma, možná.

Za zmínku ještě stojí vystoupení svařovacích robotů u expozice vozů Hyundai, kteří předvedli taneční číslo na klasickou a pak i moderní hudbu.

Soutěžní BMW
Soutěžní Subaru
Minibike Blata
Minibike Blata
Minibike Blata
Truck-Trial Avi...
BMW 5
BMW 3
BMW 5
Jaguar XK
Porsche
Sportovní auto
Jaguár F
Škoda Octavia
BVV hala P