RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

60.výročí založení Slováckého aeroklubu v Kunovicích 25.6.2005

V sobotu byl překrásný den. Teplota kolem třicítky a nebe téměř bez mráčku. Mnohé to lákalo spíše k vodě než na letiště. Návštěvnost byla podle mne velmi nízká. Je pravda, že asi mnoho návštěvníků se rozhodlo pro koupání, ale nevím jestli to bylo pouze to horko, co zapříčinilo nízkou návštěvnost.

Program byl pestrý. Paraelně probíhalo několik akcí, ať už pro děti či pro dospělé. Nechci tady vyjmenovávat všechny, ale zmíním jen ty, které jsem s dcerou viděl - show rádia Kiss Publikum se soutěžemi, předvádění cvičených psů. Z letištního programu nesmím zapomenout na vyhlídkové lety letounem Cessna (obr.1), vystoupení vrtulníku Mi-24 (obr.2) a za modeláře skvělé vystoupení Víta Klabačky s vrtulníkem (obr.8 a 9). Vystavená letadla reprezentovala minulost i současnost leteckých výrobců v regionu (obr.3-6). Mě zaujal prototyp dopravního letounu L-610 továrny LET a.s. (obr.12)

Modelářů se tentokráte nesešlo tolik co v jiných letech na obdobných akcích. přesto bylo něco k vidění. Marian Omelka nedávno zalétal svého akrobata Jak-54 na benzínový motor (obr.7). K vidění byl model kategorie F3J Storm, vlečný model Piper J3 Cub, elektro model, a ještě pár menších větroňů (obr.10)

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12