RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

Panda Sport

Dnes byl zalétnut nový model Panda od fy Multiplex. Nádherné podzimní odpoledne. Plno sluníčka a vítr jako by se někde zapoměl. Model seřízen a vyvážen podle návodu. Provedena předletová kontrola a start. Model na půl plynu nádherně a plynule stoupá.

Stavebnici je možné koupit v různých typech. Liší se vybaveností a zpracováním draku. Já zvolil stavebnici s označením "KIT" která obsahuje jen drak a vrtulový kužel se sklopnou vrtulí. Sestavení je velmi jednoduché. Vše jsem lepil vteřiňákem. Díly jsou přesné a dobře do sebe zapadají. Upravit jsem musel jen okolí pro motor AXI. Jeho kabely jsou vyvedeny trochu jinak než u originálního motoru. V trupu je pro ně výřez. Ten bylo nutno upravit.

Nanášení nálepek bylo z celé stavby asi to nejsložitější. Úpravu potřebovala také "kabina". Šedá barva se mi nezamlouvala, tak jsem ji natřel modrou metalízou.

Výkonu je s motorem AXI dostatek. Běžně létám na půl plynu k nastoupání do výšky kolem 150m. Výš už raději ne, model je přece jenom malý. Model je dostatečně obratný a na kormidla reaguje dobře. Na výškovku možná až moc, ale to spraví Exponenciály či D/R nastavení vysítače. Zatím jsem nelétal ve větru, tak nemám žádné zkušenosti s tímto modelem za větru. Dá se však očekávat, že to nebude model do větru, je lehký. Ale uvidím´, až to zkusím.

Panda Sport:

  • Rozpětí: 1160 mm
  • Délka: 800 mm
  • Plocha křídla: 19 dm2
  • Hmotnost vzletová: návod udává 520 g pro elektro, naváženo 509g


Konstrukce:
výlisky trupu, křídla a ocasních ploch z ELAPORu

Ovládané funkce: směrovka, plovoucí výškovka a motor

Motor: AXI2212/20 Gold Line, regulátor RAY R-20B  (20A + BEC)
Vrtule: MPX 7x4" sklopná s kuželem a s uchycením na hřídel Ø 3,2mm
Serva: směrovka a výškovka HS-55
Baterie G3 RAY Li-Pol 1200mAh 30/60C

RC souprava FlySky FS-TH9X

 

Panda Sport - s...
Panda Sport - z...
Panda Sport
Panda Sport - p...