RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

Vojenské historické muzeum ve Vídni

V sobotu 9.11.2019 jsem navštívil vojenské muzeum ve Vídní (Museum of Military History - HGM). Pršelo a foukal čerstvý vítr, počasí pro návštěvy vnitřních expozicí jak dělané :-) Muzeum je umístěno téměř v centru Vídně, asi 10 minut pěšky od hlavního vlakového nádraží. Je to opravdu nádherná a rozsáhlá stavba. Před vchodem dva letouny Saab a mnoho historických děl a hmoždířů z válečných lodí z období habsburské monarchie.

Expozice jsou ve dvou podlažích. Druhé podlaží má sbírky z období 30ti leté války, Marie Theresie a období 1789 - 1866 v Evropě. První podlaží obsahuje artefakty Franz Josef, Sarajevo, první světová válka, druhá světová válka, bitevní lodě, ....Venkovní expozice je věnována novodobé historii rakouské armády.

Zajímavé byly původní část ponorky U-20, která se potopila v roce 1914 a vyzvednuta byla až 1964 nebo originální kopule děla z pevnosti Přemyšl, která byla téměř srovnána se zemí roku 1915. Nesmím zapomenout ani na původní automobil ze Sarajeva ve kterém jeli Franz Ferdinand a jeho paní Sophie.

Saab J-29 F "Tu...
Saab J-350 E "D...
Albatros B II -...
Albatros B II -...
Kombinéza pilot...
Model leteckého...
Model leteckého...
Letecký motor A...
Letecký motor A...
Průzkumný letou...
Průzkumný letou...
Palubní deska l...
Vojenský motocy...
Část vrtule mot...
Směrové kormidl...
Fragment motoru...
Řez turbínou mo...
Modely letadel ...
Vrtulník Bell H...
Vrtulník Bell H...
Vrtulník Bell H...
Helma pilota
Auto - Graf & ...
Plánek atentátu...