RC Modely

Stránky věnované rádiem řízeným modelům letadel

Prezentace firmy Savex 26.9.2002

Jen jsem vstoupil ocitl jsem se v jiném světě. Ve světě skvěle propracovaných maket, vyráběných s maximální pečlivostí a přesností. Po seznámení s Vaškem Sádlem, jsem byl ještě více překvapem. Vašek, člověk který mě opravdu ohromil, se s námi bavil zcela otevřeně a na naše dotazy bez problémů odpovídal. Vysvětlil nám mnoho tajů ze své "dílny", jak se dělají nýty, plátěný potah a další detaily, tak aby na laminátových dílcích vypadaly opravdicky.

Ukázal nám sendvičové skořepiny a také model na kterých tato technologie byla použita - Aero A 102. Skvěle propracovaný letoun do nejmenších detailů.
Model Aero A-102
Mě, zastánce čmuďáků, okouzlil motor (nachystán právě do Aero A 102) Seidel ST 770 což je sedmiválcový čtyřtaktní motor s žhavícími svíčkami. Opravdu pěkný kousek, skvěle dílensky zpracován. Jen jej slyšet v chodu. Prý je to pohádka. Neodolal ani Efin, naprostý odpůrce čmuďáků, a vzal si tento krásný motor i do ruky (viz foto). Myslím si, že už jsem tady "kecal" dost. Teď si vychutnejte ty krásné modely vy.

Obr.1 Obr.1
Obr.2 Obr.2
Obr.3 Obr.3
Obr.4 Obr.4
Obr.5 Obr.5
Obr.6 Obr.6
Obr.7 Obr.7